EMNİYET VANASI TAMİRİ

Emniyet Vanaları İçin Profesyonel Çözümler

‘’ EMNİYET VANALARI CİDDİ İŞTİR BÜYÜK UZMANLIK İSTER, İŞİNİZİ VE ÜRETİMİNİZİ RİSKE ATMAYIN ,,

Emniyet vanaları, endüstriyel tesislerde hayati önem taşır. Doğru çalışmazlarsa ölümcül sonuçlara yol açabilirler. Bu nedenle, onarımları da büyük bir risk barındırır. Valgen olarak, güvenliğiniz ve işletmenizin sağlığı için tehlikeye atılmadan doğru adresi tercih edin.

Bu vanalar, belirli bir basınç seviyesine ulaştıklarında kendiliğinden açılır ve tehlikeyi önler. Ancak, uzun süre kullanılmayan vanalarda pas ve akış kalıntıları birikerek arızalara yol açabilir. Çok aktif olan vanalarda ise zamanla aşınmalar meydana gelir. Tüm bu durumlar, vanaların doğru çalışmasını engelleyebilir ve patlama riski oluşturabilir.

Genel Vana, vanalarınızın tamiratında tecrübe ve uzmanlık sunar. Doğru test üniteleri, ölçüm ekipmanları ve CNC makineleriyle, her türlü onarımı gerçekleştiririz. Tecrübeli teknisyenlerimizle emniyet vanalarınızı ilk günkü gibi güvenle çalışır hale getiririz.


Onarımdan önce
Onarımdan önce
Onarımdan sonra

Emniyet tahliye vanalarının onarımı çok hassas bir süreçtir. Vananın bozuk seat halkası, özel CNC makinemizde 110 mikron hassasiyetle taşlanırken, plug ise 70 mikron hassasiyetle silindir taşlama tezgahımızda onarılarak sorunlar giderilir. Eğer seat/plug korozyona uğramışsa ve buhar yırtıkları oluşmuşsa, vana gövdesi sökülüp yeni parça üretilir, sertleştirilir ve son ölçülere getirilerek monte edilir. Bu hassas onarımları yapabilmek, sadece bizim gibi bir uzmanlık gerektiren bir alanda mümkündür. Seat-plug işlemleri, 18000rpm dönen iş miliyle mikron hassasiyetinde yapılarak, vananın doğru çalışmasını sağlar. Sızdırmazlık ve güvenlik için vana, istenilen basınca ulaşınca açılır ve düşük basınçta kapanır. Genel Vana olarak, emniyet vanaları onarımında öne çıkan bir firma olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu alandaki uzmanlığımız ve özel yeteneklerimiz, bizi rakiplerimizden net bir şekilde ayırır.Emniyet vanaları için sahada test edilen uygulamalar, güvenlik, deneyim ve akredite onaylı ekipmanlar gerektirir. Genel Vana olarak yılların birikimiyle sahadaki test ve onarımlarda derin bilgi ve deneyime sahibiz. Çok yönlü güvenlik gerektiren bu süreçte, uzman ekibimizle her zorluğun üstesinden geliyoruz.

Emniyet vanalarının kusursuz çalışması, düzenli set basınçlarının sahada kontrol edilmesiyle sağlanır. Genel Vana olarak, mobil test ünitemiz ve sertifikalı uzmanlarımızla, vanayı sökmeden su, azot ve hava ile sahada test edebiliriz. 1 ila 12 inç çapında ve 2 ila 350 bar basınca kadar emniyet vanalarını yerinde test edebilme yeteneğimiz sayesinde, kısa sürede doğruluk ve güvenilirlik sağlarız. Sahadaki testlerimiz, emniyet vanalarının kesintisiz performansını garanti altına alır.Genel Vana, emniyet vanaları ve diğer tüm vanalar için Amerikan Petrol Enstitüsü (API) vana kontrol test yöntemlerini ve onarım standartlarını kullanır.

Tamamı şirketimiz tarafından imal edilen 550 bar üreten hidrostatik test makinemiz
Sahada emniyet vanası testleri için mobil test ünitemiz