REDÜKTÖR TAMİRİ

GÜÇLÜ BAKIM, REDÜKTÖRLERİNİZİ YENİDEN CANLANDIRIR!

ÜRÜNE KUVVET VEREN ONARIMLAR VE TESTLER, SERTİFİKALI TEKNİSYENLERİMİZ TARAFINDAN ÖZENLE YAPILIR. ÜRÜNLERİN YÜKSEK PERFORMANS İLE ÇALIŞMALARI SAĞLANIR.

Vana redüktörleri, uzun süre çalıştıktan sonra ağır yüklerden dolayı dişli çarklarında ve millerinde boşluklar oluşabilir, bu da yüksek seslere ve ilk hareketlerde darbelere neden olabilir. Bu durum, dişlilerde ve millerde aşınmaya yol açarak işlevlerini etkileyebilir. Elektrik motorlu ve 4-20 mA çalışan akıllı redüktörlerde benzer sorunlar, farklı nedenlerden ötürü motor veya kart arızalarına sebep olabilir. Bu çeşitli nedenlerle redüktörlerin çok yönlü arızaları oluşabilir ve onarılmaları gerekir.
Redüktörlerin bakım ve onarımlarında ilk olarak açma-kapama testleri, motor işletme ve 4-20 mA kart testleri yapılır. Tespit edilen arızalı parçalar belirlenerek durum tespit raporuna dahil edilir. Redüktör tamamen sökülüp detaylı bir temizlikten geçirilir. Değiştirilmesi gereken dişliler, tahrik milleri ve bozulan yataklamalar CNC makinelerinde üretilir ve monte edilir. Bazı durumlarda lokal onarımlar yapılarak, ilgili bölgelerdeki rulmanlar ve contalar yenilenir.

Motor sargıları ve kart tamirleri gerektiğinde yapılır. Onarım tamamlandıktan sonra açma-kapama testleri, motor ısınma, yağ kaçağı, ses gürültü titreşim ve kart çalışma testleri gibi kontroller yapılır. Redüktörlerin dönme kuvveti torkları da ölçülür ve başarılı testlerden geçerse detaylı bir onarım raporu düzenlenir. Yapılan işlemler, değiştirilen parçalar ve tamir takımı detaylı olarak listelenerek, onarım ve test sertifikası sunulur. Ayrıca, işin garantisini vererek teslim edilir.

Vana redüktörlerinin tamir takımlarını üretme, hatasız montajlama ve uzun süre dayanıklı çalışma sağlama konusundaki uzmanlığımız yıllara dayanır. Genel Vana olarak, bu alanda geniş bir referansla güvenilir hizmet sunmaktan gurur duyuyoruz.