Petrol & Gaz Endüstrisi

Tamir takımı üretimi, vana onarım şekli ve yöntemleri tam tanı ekipmanlarımızla belirlenir. Test ve sertifikalandırma işlemleri, uzman personel ve akreditasyon onaylarının kapsamı dahilinde yapılır

 

 

 

 


Petrol rafinerileri, petrol taşıma hatları, LPG, LNG ve doğalgaz tesislerine geniş alanda vana bakım onarım hizmetleri vermekteyiz. Kendi tesislerimizde, uluslararası standart ve sistemler doğrultusunda, yüksek teknoloji donanım, kaliteli CNC makineler ve diğer üretim ekipmanlarımız, prosedürler içinde hizmet veririz. Ayrıca tamir takımı üretimi, vana onarım şekli ve yöntemleri tam tanı ekipmanlarımızla belirlenir. Test ve sertifikalandırma işlemlerini, akreditasyon onayları kapsamı dahilinde uzman ekibimizce yapılır. Bu alanda diğer hizmet sağlayıcılardan çok daha etkili, kaliteli hizmet vererek, onlara karşı büyük üstünlük kurduk. Bu yüzden Türkiye'de, bütün endüstriler için tercih edilen vana onarım ve sahada servis sağlayıcısı konumunda geldik.

 

 

 

 

 

 

 


Vanada değişiklik için imalat çalışması

Saha çalışması

 

 

 

 

 

 

Kalıcı onarımlar için; Vana bileşenleri tamir takımları tasarlamak, imal etmek, kusursuz montajlamak ve %100 sızdırmazlık sağlamak, bizim için bir rutin haline gelen, sürekli yaptığımız onarım şeklidir.

 

 

 

 


Altta resimlerde görünen vanalar, Ciner Grup Park Elektrik Üretim A.Ş. için gaz hattında kullanılmak üzere, tamamı VALGEN tesislernde, çelik çekme 4140/1.7225, 42CrMo4 karbon çelik dolu ham malzemeden, gaz vanası olarak özel üretildi. Flanş içlerinde seat halkası, itici yaylar ile sürekli küreye baskı uygularken, küre, vana alt gövdesinden de mil desteklidir. Bu özel uygulamalar ile kalıcı sızdırmazlık sağlanırken, vananın uzun ömürlü çalışması sağlanmıştır. 6" Trunnion Mounted ANSI Class 600, 350°C BALL VALVE üretim teknolojimiz, mekanik ve metalurji mühendislerimiz sayesinde, uygun metal seçilerek, CNC makinelerimizde vana bileşenleri tamir takımları dahil olarak üretiriz. Bu yeteneklerimiz, bizi diğer firmalardan ayırır.