Maden & Demir Çelik Endüstrisi

Onarmak, test etmek, data tutmak, rapor hazırlamak ve sertifikalandırmak VALGEN’in sunduğu etkili çözümdür

 

 

 

 

Sektörde geniş alanda kullanılan küresel, gate, globe, emniyet ve kontrol vanaları çoğunlukla ağır şartlar altında yüksek basınç ve sıcaklıklarda çalışmaktadırlar. Bu nedenlerden dolayı genellikle seat/plug kısımlarında kaçak oluşur. Gövde, bonnet plug mili, salmastra kaçak nedeni ile onarım gerektirir.

Bu vanalar için hayati öneme sahip yedek parça, tamir takımı ihtiyaçlarını VALGEN kendisi üretir, test eder, montajlar ve kısa zamanda onarım tamamlanır. VALGEN, tamir takımı, yedek parça üretimi tecrübesi ve kalitesi ile Türkiye lideri olmuştur. Onarımın başından sonuna kadar kayıt tutulur. Hazırlanan bakım test raporunda detaylı bir şekilde yazılır. Değişen parçalar, ilk durum tespiti ile belirlenen arızalı parçalar tag numarası ile listelenir, markalanır, ölçülendirilir. Tamir takımlarının yenisi, CNC makinelerimizde operatörlerimiz tarafından imal edilir, vana teknisyenlerimiz tarafından montajlanır. Son durum tespiti ile birlikte, akış, basınç, tutma, sızdırmazlık değerleri rapora işlenir, bu sayede data oluşur. İleride oluşması muhtemel sorunları anlamak ve çözümlemek için bu datalar müşterilerimizle paylaşılır. Bu sayede etkili çözüm sağlanır. Data tutmak, rapor hazırlamak ve sertifikalandırmak VALGEN’in sunduğu etkili çözümdür.

 

 

 

 

 

 

 

 

Endüstriyel vana bakım alanında uzmanlaşan firmamız, her çeşit vana bakım, onarım, montaj ve servis görevlerini planlama ve uygulama konularında deneyime sahiptir.

 


Onarımdan Önce

Onarımdan Önce

Onarımdan Sonra

 

 

 

 

 

Atölyemizde onarılan 27" Globe Buhar vanası, hidrolik aktüatörü ile devasa boyuttadır. Hidrolik aktüatör onarmak, bizim uzmanlığımızda kusursuz yapılır. Sertleşmiş piston keçeleri ve yatakları, kapak O-ringleri yenilenmiştir. Büyük boyutları VALGEN’e gönderin üstesinden kolaylıkla geliriz.